Kao da nije dosta Å¡to bijesdrugi gnjavi posjetitelje pollitike sa svojim priÄÂÂÂÂÂama o mobitelima, nego je sad i kajindrugi poÄÂÂÂÂÂeo laprdati o mobitelima u saboru. Mobiteli su izgleda sjajno opravdanje za novi haraÄÂÂÂÂÂ. Eto, kad se ima za mobitele onda se ima i za part'cpacje. I sve dok u Hrvata bude mobitela koristiti će ih se kao opravdanje za nove haraÄÂÂÂÂÂe, a kad ih nestane onda će naći neÅ¡to drugo.
Kakve veze imaju mobiteli s problemima našeg zdravstva? Što su mu oni skrivili?
Kad već toliko predbaciju korisnicima mobitela, kad već građani Hrvatske toliko puno troše na mobitele hajdemo se pitati zašto toliko troše? Zašto su cijene usluga u telekomunikacijama tako visoke? Zašto smo nešto za što se govori da je budućnost, da nosi tehnološki napredak prodali strancima koji su otpustili tisuće ljudi, iznose iz zemlje ogromne profite a mi imamo skupe telefone i internet? Zašto internet nije dostupniji i jeftiniji? Zašto tako puno trošimo na mobitele?
Ako su mobiteli već toliko zlo onda oporezujmo mobitele i razgovore, a ne se njih koristi kao opravdanje za druge haraÄÂÂÂÂÂe. Nek se stavi kunu poreza za minutu razgovora i pola kune za sms poruku pa će se poÄÂÂÂÂÂeti manje troÅ¡iti.
Å to je sa zraÄÂÂÂÂÂenjem, treba li ih zabraniti mlaÄ‘ima od 18 ili zabraniti uopće kad već nanose toliku Å¡tetu naÅ¡em zdravstvu?
Volio bih vidjeti tko i koliko troÅ¡i na mobitele, možda bi i tu otkrili da postoji paralelna Hrvatska u kojoj se ne troÅ¡i puno na mobitele ili se ne troÅ¡i uopće. Znam ljude koji stvarno ne troÅ¡e puno, koji nemaju za mobitele niti ih oni zanimaju. Velik dio njih imaju male prihode, pa će biti osloboÄ‘enih tih nekakvih part'cpacja, ali Å¡to vladajući poruÄÂÂÂÂÂuju tim svojim porukama da graÄ‘ani previÅ¡e troÅ¡e na mobitele, odjeću, aute....
Å to oni žele. Zar žele da svi budu toliko siromaÅ¡ni da sebi niÅ¡ta ne mogu priuÅ¡titi? Je li to njihov cilj? Bi li onda bili zadovoljni? Svakoga tko se nalazi iznad granice siromaÅ¡tva treba gurnuti u siromaÅ¡tvo i onda će politiÄÂÂÂÂÂari biti sretni. Je li to njhova vizija Hrvatske?
Stvarno me iritira ta navika vladajućih da svaki put kad se naÄ‘u u problemima poÄÂÂÂÂÂmu optuživati narod.
Svaki put kad im fali Å¡oldov, otvore naÅ¡e takujine i gledaju je li u njima joÅ¡ ÄÂÂÂÂÂa Å¡oldov za pokupiti.
Naravno, s druge strane, kad se traži da se pokaže kako se troše naši novci, onda se stalno mulja i skrivaju podaci. Neka lijepo objave sve podatke, neka pokažu gdje i na što se je potrošila svaka kuna. Možda bi onda narod mogao pokazati gdje da štede, koji su poslovi preplaćeni, i koje nam stvari nisu potrebne. Kad već sami ne znaju kako se to radi.
JoÅ¡ jedna stvar mi je vrlo ÄÂÂÂÂÂudna. Odkud ljudima ideja da će utrpavanjem viÅ¡e novca u zdravstvo, rijeÅ¡iti probleme zdravstva?
Vratite se malo unatrag. Svake godine se povećava izdvajanje za zdravstvo, svake godine se sve viÅ¡e režu prava graÄ‘ana u zdravstvu, svake godine se sve viÅ¡e prisiljava ljude da idu na privatne preglede, i sad nam opet priÄÂÂÂÂÂaju da ako se dodatno srežu prava i ako se utrpama joÅ¡ novca u zdravstvo, da će se problem rijeÅ¡iti. Ma kome to oni muljaju.
Prije će biti da je problem negdje drugdje, a ne u novcu i pravima pacijenata.
A i iza priÄÂÂÂÂÂe o tome da kad se ima za mobitele onda se ima i za part'cpacje, ÄÂÂÂÂÂini mi se da stoji jedna druuga logika koja kaže: ako Bandić može uzeti graÄ‘anima Zagreba milijune za jedan kiosk, ako su vlada i sabor mogli uzimati milijune za besplatni parking, onda im mogu uzeti i milijune za zrdavstvo. Kad se ima za kioske i parking, onda se ima i za zdravstvo.
U mentalitetu HDZ-SKJ-a je
U mentalitetu HDZ-SKJ-a je da guraju nos u tuđe poslove i gledaju tko i koliko troši SVOJE love, a istovremeno se bune kad ih porezni obveznici pitaju kako troše NAŠU lovu. Radi se o mesijanskom sindromu političara koji su si umislili da su Bogom dani. Nekako je Damir Janacpi Kajin stilska figura navedenog, taj je pak umislio da je ne samo Bogom dan, nego da je izborom za zastupnika poprimio ovlasti faraona/cezara/sultana/age/Kreatora koje su mu dodijeljene Odozgo. Uskoro bi se mogao pobuniti da mu iz Ministarstva prosvjete nisu osigurali pravo prvenstva pri spolnim odnosima sa svježim nevjestama.
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoKajindrugi (ne znam zaista
Kajindrugi (ne znam zaista tko je to) je očito provincijalni seljačić za kojeg su luksuz i automobili i telefoni i mobiteli, a moguće i vodovod i kanalizacija. Vjerojatno je odrastao u nekoj zabiti u kojoj toga nije bilo, pa se navikao živjeti bez toga i slijedom toga sve navedeno mu je luksuz.
Meni je idiotski slušati da su automobili luksuz kad prvi automobil u mojoj obitelji imao moj pradjed prije nekih 75 godina, a telefon imam od kada znam za sebe. Danas ne mogu zamisliti život bez računala, automobila i mobitela. Svo troje mi treba za posao i povećava moju produktivnost. Sve navedeno je nasušna potreba današnjeg radnika, nikakav luksuz.
S druge strane, ja recimo imanje helikoptera i jahti od 30 metara smatram luksuzom, a vjerujem da postoje ljudi kojima je imanje navedenog sasvim normalno i prirodno.
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoja sam bio popušio posao
ja sam bio popušio posao jer nisam imao auto, a i mobitel je često puta uvjet da imaš posao. ako ga nemaš onda ti uvale službeni.
ako imaš auto koji te mjesečno košta npr 1000 kn, a dobiješ bolji posao koji ti poveća prihode od plaće za 2000 kn, onda auto nije luksuz nego potreba i uvjet.isto kao i računala i poznavanje rada na njemu.
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasao22% troška telefona završi
22% troška telefona završi u državnom proračunu, a od preostalog dio završi u porezu na dobit i porezu na dohodak
moglo bi se izračunati točno koliko, ali vjerojatno 30-35% cijene ode u proračun, a odatle sasvim sigurno i u zdravstvo
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoMa istina je da svaka
Ma istina je da svaka potrošnja ima i drugi efekt.
Ali nije mi jasno da fizička osoba može mjesečno potrošiti 300 ili 400 kn na mobitel, doma na fixnu još toliko... Uopće nemaju osjećaj koliko bi na plaću od 5000 ili 6000 kn trebali trošiti za pojedine usluge...
Mislim danas s familiy paketima po nula kn razgovora, pa friends itd itd - 300 ili 400 kn napričati je stvarno previše
youtube.com/bijesdrugi | 4hdz.com
Preporučam: youtube.com/maxprvi | Lion Queen
youtube.com/bijesdrugi
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoOpa, b2 je u trenucima krize
Opa, b2 je u trenucima krize povisio plaće sa 4000 kn na 5000 ili 6000 kn . Hura, bit će više za žuju u lokalnom kafiću.
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoma znam da je tako, oni
ma znam da je tako, oni mobitele kao i pušenje koriste kao opravdanje za nove poreze i svoj nerad i nered koji su stvorili.
s jedne strane optužuju ljude što koriste mobitele i puše cigarete, a s druge strane mole boga da na mobitele i cigarete troše što više jer je to ono što im najbolje puni proračun, slično je i s nekim drugim stvarima poput klađenja alkohola, kave, automobila....
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoMobiteli su logičan slijed
Mobiteli su logičan slijed u traženju opravdanja za otužno stanje države.
Nekad je to bio imperijalizam, pa unutrašnji neprijatelj, onda ekstremna emigracija koju su naslijedili ostaci starog načina razmišljanja, pa je bio uvijek dobrodošli rat i srpska opasnost, kad je toga nestalo je moderan bio komunistički mentalitet i EU, zatim naglo skačemo na globalnu financijsku krizu a kad se vidjelo da ni to nije dovoljno, odlično su sjeli mobiteli i trošenje oko toga.
Pa koja bi to vlada mogla zadovoljiti rastrošan narod koji bi uz to uvijek htio više i bolje? Da je narod samo malo skromniji i ne traži da jede baš svaki dan, lako bi vlada sve to riješila.
B-52
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoMene bi samo zanimalo zašto
Mene bi samo zanimalo zašto HZZO kasni i po godinu dana sa isplatom za lijekove pa je stalno dužan veledrogerijama. Gdje nestanu ti novci ili oni uopće nisu ni predviđeni za taj trošak? Nije li to jedan od osnovnih troškova u zdravstvu? I još nešto na što nitko nije rekao ni z. Kako to da se ukinula proizvodnja antibiotika u Plivi, pa se sad uvoze ti isti i po pet puta višoj cijeni. Jel tu država i narod nemaju što za reći? Je li to uopće dozvoljeno, tako unutar jedne države postupati? Ili nam je već sve postalo normalno što se s nama dešava?
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoHZZO kasni jer ga nitko
HZZO kasni jer ga nitko nikad nije pitao za to kako upravlja novcem obveznika zdravstvenog osiguranja. Nitko još nije zatražio a kamoli dobio podatak o tome koliko košta održavanje ogromnog birokratskog aparata kojeg značajan dio služeći se maltene papirom i olovkom služi samo kao transmisija između zahtjeva osiguranika i onih koji imaju stvarnu moć odlučivanja.
Nadalje, dug veledrogerijama je fantastična prilika za obje strane, HZZO ima izgovor za to što je stalno u gubicima i pod to može ugurati i one koji s time nemaju ništa a veledrogerije mogu ostvarivati profit koji normalnim poslovanjem nikad ne bi. Točnije, na konto duga se lakše postižu veće cijene lijekova a reprogram duga koji uvijek ide kroz dogovore donosi lijepe kamate koje nikad ne bi oročenjem u bilo kojoj banci. Faktički, veledrogerije kreditiraju HZZO i naplaćuju visoke kamate za to.
Zato se isplati i jednima i drugima pa svako uvođenje reda u sustav i trošenje novca iz džepova osiguranika i zajedničke kase (proračun) bi išlo protiv vrlo unosne prakse. O reformi zato svi puno pričaju ali je vrlo malo onih iz sustava zainteresiranih da se stvarna reforma provede.
B-52
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasaoto je ono o čemu sam
to je ono o čemu sam pričao kad sam rekao da stvar nije u novcu, niti u pravima pacijenata. puno se tu stvari mora urediti da bi počeli razmišljati o novcu. ovako što se više novca utrpa u sustav, to ga više razne pijavice lupeške isisaju iz sustava, pa u njega treba utrpati još više novca pa ovi isisaju još više pa još više pa još više......
- odgovori
-
- 0 votes
Tko je glasao